Jetson Nedir?

NVIDIA Jetson, mobil gömülü sistemler pazarına yönelik Ar-Ge çalışmalarında gerçekleştirilen "GPU yoluyla hızlandırılmış paralel işlemlerde", dünyanın lider görsel hesaplama platformudur.

Yüksek performansı ve hesaplamalarda düşük enerji tüketimi ile Jetson,

  • İHA(Drones)
  • Otonom Robotik Sistemler
  • Mobil Medikal Görüntüleme

gibi işlem yoğun alanlarda ve her tip "deep learning" ve görüntüleme uygulamaları için ideal çözümdür.

Modüller ve Kitler

JETSON TX1

Jetson TX1, kredi kartı büyüklüğündeki bir modüle yerleştirilmiş bir süper bilgisayardır. NVIDIA Maxwell™ mimarisi içeren Jetson TX1, 256 adet CUDA çekirdeği ve 64-bit CPU özelliği ile "deep learning", bilgisayarla görüntüleme, GPU computing ve grafik teknolojilerindeki son teknolojik gelişmeleri yansıtırken, her tür gömülü görsel hesaplama için de ideal bir platform oluşturuyor.

İncele

Nvidia Jetson TX1 Modul

JETSON TX1 Developer Kit

Geliştiricilerin görsel hesaplama alanındaki projelerinde hemen çalışmaya başlamasını sağlamak için gerekli tüm bileşenleri içeren JETSON TX1, hazır bir Linux ortamıyla geliyor ve birçok standart API'yi desteklediği gibi, NVIDIA'nın tüm geliştirme paketlerini de barındırıyor.

İncele

JETSON TK1 Developer Kit

NVIDIA Jetson TK1 Developer Kit içeriğinde, gömülü sistemler üzerinde çalışması için geliştirilmiş uygulamalarda GPU gücünü kullanmak için gerekli tüm modüller bulunuyor.

İncele

Başarı Hİkayelerİ

Stereolabs / Sanal Gerçeklik

Stereolab firmasının ZED kamerası ile bir İHA (drone) içine yerleştirilmiş Jetson TX1 süper bilgisayar sisteminin, sanal gerçeklik uygulamalarındaki performansı.

MİT / Otonom Yarış Arabaları

MİT profesörü Sertaç Karaman, öğrencilerine gömülü hesaplama uygulamalarının potansiyelini göstermek için hazırladığı ders için, mdeol yarış arabası dizaynı geliştirdi.

Kespry / İHA (Drones)

Kespry Drone System firması, Jetson TX1 kullanarak, inşaat ve ağır yük firmalarına lojistik ve güvenlik hizmetlerinde kaynak yönetimi servislerini proje alanında sunabiliyor.