Jetson Nedir?

NVIDIA Jetson, mobil gömülü sistemler pazarına yönelik Ar-Ge çalışmalarında gerçekleştirilen "GPU yoluyla hızlandırılmış paralel işlemlerde", dünyanın lider görsel hesaplama platformudur.
Yüksek performansı ve hesaplamalarda düşük enerji tüketimi ile Jetson,

  • İHA(Drones)
  • Otonom Robotik Sistemler
  • Mobil Medikal Görüntüleme
gibi işlem yoğun alanlarda ve her tip "deep learning" ve görüntüleme uygulamaları için ideal çözümdür.

Moduller ve Kitler

Jetson TX2 Developer Kit

NVIDIA Jetson TX2 Developer Kit, embedded computing araştırma ve geliştirme çalışmaları için hızlı kurulum ve operasyon olanağı sunan, etkin bir hesaplama platformudur.

NVIDIA'nın tüm geliştirme paketlerini barındıran Jetson TX2 Developer Kit, birçok standart API'yi destekliyor. Birçok donanım arabirimi ile çalıştırılan ve Pascal GPU bazlı sistem, yüksek paralel hesaplama gereksinimi olan tüm uygulamalar için düşük maliyet ve enerji avantajları sunuyor.

İncele

Nvidia Jetson TX1 Modul

Jetson TX1 Developer Kit

NVIDIA Jetson TX1 Developer Kit, tam donanımlı, hızlı kurulum ve çalışma olanağı sunan, etkin bir görsel hesaplama platformudur.

Hazır bir Linux ortamıyla gelen Jetson TX1 Developer Kit, birçok standart API'yi desteklediği gibi, NVIDIA'nın tüm geliştirme paketlerini de barındırıyor. Gene birçok donanım arabirimi ile çalıştırılan sistem, aynı zamanda yüksek esneklik ve upgrade opsiyonu sunuyor. Böylece yüksek hesaplama gereksinimi olan tüm uygulamalar, düşük maliyet ve enerji avantajıyla çalıştırılabiliyor.

İncele

Jetson TK1 Developer Kit

NVIDIA Jetson TK1 Developer Kit içeriğinde, gömülü sistemler üzerinde çalışması için geliştirilmiş uygulamalarda GPU gücünü kullanmak için gerekli tüm modüller bulunuyor.

İncele

Nvidia Jetson TX1 Modul

Jetson TX1 Modul

Jetson TX1, kredi kartı büyüklüğündeki bir modüle yerleştirilmiş bir süper bilgisayardır.
NVIDIA Maxwell™ mimarisi içeren Jetson TX1, 256 adet CUDA çekirdeği ve 64-bit CPU özelliği ile "deep learning", bilgisayarla görüntüleme, GPU computing ve grafik teknolojilerindeki son teknolojik gelişmeleri yansıtırken, her tür gömülü görsel hesaplama için de ideal bir platform oluşturuyor.

İncele

Başarı Hikayeleri

Stereolabs / Sanal Gerçeklik

Stereolab firmasının ZED kamerası ile bir İHA (drone) içine yerleştirilmiş Jetson TX1 süper bilgisayar sisteminin, sanal gerçeklik uygulamalarındaki performansı.

MİT / Otonom Yarış Arabaları

MİT profesörü Sertaç Karaman, öğrencilerine gömülü hesaplama uygulamalarının potansiyelini göstermek için hazırladığı ders için, mdeol yarış arabası dizaynı geliştirdi.

Kespry / İHA (Drones)

Kespry Drone System firması, Jetson TX1 kullanarak, inşaat ve ağır yük firmalarına lojistik ve güvenlik hizmetlerinde kaynak yönetimi servislerini proje alanında sunabiliyor.