Profesyonel Tasarım

Quadro/T/RTX
 

Tüm dünyada grafik dizayn birimlerinin, ekranda akışkanlık ve görsel ürün kalitesi için özel hızlandırıcı grafik kartlarına gereksinimi bulunuyor. Kaliteli işçilik ve operasyonel stabilite sayesinde sunduğu yüksek yatırım getirisi ve fiyat/performans avantajlarıyla, PNY Quadro ve PNY RTX modelleri ülkemizde CAD/CAM, Mimari Tasarım ve 3D Animasyon alanında uğraş veren kullanıcıların onyıllardır ilk tercihleri.

Neden Quadro/T/RTX?

Tasarım veya görüntülemede hazırlanan resim kareleri (frame), ekrana saniyede en az 30 kare hızda gönderilir. Akışkanlığın sağlanması için, ekranda görüntülenen her bir resim karesinin ardında en az bir resim karesinin daha hazır tutulması gerekir (buffering).

Ev/Ofis/Oyun kullanımı için geliştirilen GeForce ve Radeon çözümlerinde, her karedeki resim noktaları (piksel) baştan çizilir. Bu operasyon şekli çok yüksek miktarda bir pompalama gücü gerektirir.

Halbuki Quadro ve RTX çözümlerinin işlem mimarisi, her bir karede yalnızca değişikliklerin yapıldığı kısımların baştan hesaplaması ve hazırlanması üzerine kurgulanmıştır. Değişikliğin olmadığı bölümler ekran kartının ara depolama bölümünden direkt çağrılır.

Bu sayede -> ekranda akışkanlık sağlanır. Böylece, en yüksek seviye oyun kartı en düşük seviye Quadro/RTX çözümüne göre ekranda daha düşük ve ağır bir performans sergiler.

Ayrıca Quadro/RTX ürünleri tamamen NVIDIA’nın gözetiminde ve en yüksek kalite komponentler kullanılarak ürettirilir, yoğun kalite kontrollerinden geçirilerek satışa sunulur.

Bu da geri dönüş ve bozulma riskinin hemen hiç olmaması sonucunu doğurur.

Uygulama Alanlarına Göre PNY Quadro/T/RTX Modelleri:

Mimari Tasarım + Video Editing + 3D Animasyon