GeForce RTX - TITAN RTX

GeForce RTX / TITAN RTX

Teknik kapasite ve pazar penetrasyonu bağlamlarında giderek gelişen Grafik Teknolojileri Endüstrisi, 1990’ların başlarından bugünlere kadar çok farklı ve ilginç gelişmelere sahne oldu.

Yüksek çözünürlük ve renk sayısı/renk derinliği en başlarda en temel faktörken, zamanla hareketli görüntülerin oluşturulması ve görüntülenmesi ön plana çıktı.

2000’lerle birlikte “Programlanabilir Grafik Çipleri” ile o zamana kadar düşünülmemiş bir konsept görsel dünyayı temelinden değiştirirken, 2010’larla birlikte Grafik Prosesör Ünitesi – GPU -> “Programlanabilir Paralel Hesaplama Birimi” olarak, grafik harici alanların da en başat donanım birimi haline geldi.

Son yıllarda Yapay Zeka - AI ve Derin Öğrenme / Deep Learning alanındaki tüm devrimsel gelişmeler devrimsel niteliği Modern GPU Birimleri = Quadro, Tesla, Jetson, GeForce sayesinde mümkün oldu.

NVIDIA TITAN RTX
Turing / 24 GB

PNY GeForce RTX 2080 Ti
Turing / 11 GB

PNY GeForce RTX 2080

Turing / 8 GB

Son nesil RTX teknolojili NVIDIA TITAN ve PNY GeForce serisi ürünler, Ev/Ofis/Oyun kullanıcılarının yanısıra, hesaplı GPU Computing proje alternatifi olarak tercih edilebiliyorlar.